Gdzie wystawić zdjęcia na sprzedaż w internecie?

Gdzie wystawić zdjęcia na sprzedaż w internecie?

2 czerwca 2021 Wyłączone przez admin

Pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby zacząć sprzedawać swoje zdjęcia w internecie, są chęci i czas. Bez nich każda próba przed startem będzie frustracją. Czas, ponieważ aby robić rzeczy dobrze i zarabiać pieniądze, trzeba poświęcić czas na robienie zdjęć, edycję itd.

Kiedy wykonasz już wystarczająco dużo pracy i czasu, drugą rzeczą, którą musisz zrobić to zarejestrować się w w jednej z agencji, które uważasz za najbardziej odpowiednie dla siebie. Nie będzie to wymagało więcej kroków niż jakakolwiek rejestracja dla innej stronie, którą można znaleźć w internecie. Polecam również zarejestrować się w systemie Paypal, aby zaoszczędzić czas i mieć bezpieczne i szybkie konto na przelanie pieniędzy za sprzedaż swoich zdjęć.

Po zarejestrowaniu się, spośród wszystkich zdjęć, które masz na swoim komputerze, wybierz najlepszy i najbardziej komercyjny format JPG, aby wysłać je do przeglądu przez moderatora. Pamiętaj, że nie wszystkie rozdzielczości są akceptowane, choć z każdym aparatem, który robi zdjęcia powyżej 4 megapikseli, nie będziesz miał żadnego problemu.

Najlepsze aparaty fotograficzne

Po zarejestrowaniu się jako fotograf, większość agencji udzieli ci kilku wskazówek i umożliwi dodanie twoich zdjęć. W tym momencie będziesz musiał być po prostu cierpliwy, dopóki nie zaczniesz generować zysku. Pamiętaj, że jest to proces powolny a pierwsza sprzedaż może zająć sporo czasu. Jak już się to stanie, wszystko będzie łatwiejsze.

Gdzie mogę wystawić zdjęcia na sprzedaż?

Każdego dnia pojawiają się nowe strony oferujące się jako pośrednicy w sprzedaży zdjęć w internecie. Nie oznacza to, że należy umieszczać swój katalog na każdej pojawiającej się stronie, ponieważ wymagałoby to dużo czasu, ale dobrze byłoby wybrać 4 lub 5 agencji, z którymi można wygodnie pracować. Najbardziej popularnymi agencjami są: Adobe Stock, Gettyimages, Shutterstock, Dreamsite, Depositphotos, 123RF.