Jakich błędów przy zdjęciach profilowych

Jakich błędów przy zdjęciach profilowych

1 czerwca 2021 Wyłączone przez admin

Bez względu na to czy Twoje zdjęcie jest przeznaczone na profil zawodowy czy osobisty, staraj się unikać tych typowych błędów:

Słaba widoczność w małym rozmiarze – zdjęcia profilowe są często wyświetlane w bardzo małych rozmiarach, więc należy wziąć to pod uwagę. Upewnij się, że twoje zdjęcie jest widoczne nawet w małym rozmiarze. Nie sprawiaj, by wyglądało ono dziwnie. Zalecamy upewnienie się, że zdjęcie jest dobrze oświetlone.

Retuszowanie – zdjęcia, które są zbyt retuszowane tracą swoją naturalność. Na pewno masz zamiar wzbudzić zaufanie, niezależnie od tego, czy jest to profil osobisty czy zawodowy. Portret, który jest zbyt retuszowany, jest sztuczny i budzi nieufność u odbiorcy przekazu.

Zdjęcie ze zwierzętami – możesz kochać Twojego zwierzaka, ale nie musisz go dołączać do zdjęci, zwłaszcza jeśli jest to profil związany z Twoim kontem zawodowym. Nawet jeśli jest to portret do prywatnego konta. Możesz umieścić dowolną ilość zdjęć swojego pupila na swoich kontach osobistych. Ale o ile to możliwe, unikaj go na swoim zdjęciu profilowym.

Zdjęcie z innymi ludźmi – z tych samych powodów, dla których niewskazane jest dołączanie zwierząt domowych, należy unikać tworzenia zdjęć profilowych z przyjaciółmi lub rodziną. Ponadto, w przeciwieństwie do zwierzęcia domowego, włączenie innej osoby może wzbudzić wątpliwości, co do tego, którą osobą na zdjęciu jesteś Ty.

Sztuczny uśmiech – jesteśmy ekspertami (na poziomie nieświadomym) w wykrywaniu fałszywych uśmiechów i to, jak również nadmiar retuszu powoduje nieufność, nawet jeśli nie mamy świadomości co je powoduje. Jeśli nie uśmiechasz się szczerze, po prostu uśmiechnij się ustami, oczy pozostaną bez wyrazu i będzie to wyglądać bardziej naturalnie.

Selfie – jest różnica pomiędzy autoportretem a nieudolnym selfie. Unikaj tego za wszelką cenę. Jeśli nie masz kogoś, kto mógłby zrobić Twój portret dla Twoich portali społecznościowych, spróbuj trochę nad nim popracować. Umieść aparat w stabilnym miejscu i ustaw samowyzwalacz.

Brak zdjęcia – jeśli po przeczytaniu tego wszystkiego nie masz ochoty na zrobienie zdjęcia profilowego, zapomnij o tym. Chyba że chcesz się ukryć i mieć bardzo prywatny profil, więc nie będziesz tego czytać. Nie umieszczenie zdjęcia jest jednak błędem. Jeśli wymuszony uśmiech powoduje nieświadomą nieufność, to nie umieszczenie zdjęcia w ogóle czyni nieufność oczywistą.