Wykonanie najlepszego zdjęcia profilowego

Wykonanie najlepszego zdjęcia profilowego

4 czerwca 2021 Wyłączone przez admin

Przyjrzyjmy się jednak kilku wskazówkom, które pomogą Ci poprawić Twoje zdjęcia w mediach społecznościowych.

Skup się na oczach – najważniejszą częścią portretu są oczy. Upewnij się, że są w centrum uwagi.

Obserwuj oświetlenie – bardzo ważna jest również dbałość o oświetlenie portretu. Przyjrzyjmy się dwóm cechom światła, które są kluczowe, aby uzyskać portrety, które są bardziej zgodne z waszą osobowością lub przesłaniem.

Twarde światło: to ono wytwarza bardziej wyraźne cienie i służy do uzyskania znacznie bardziej dramatycznych i artystycznych portretów. Jeśli na początku chcesz wywrzeć silny wpływ, może to być twoja opcja.

Miękkie światło: Miękkie lub rozproszone światło przedstawia płynniejsze przejście między światłem a cieniem. Poziom szczegółowości jest niższy, dzięki czemu efekt jest bardziej płynny i sprzyjający zarówno dla twarzy, jak i dla kolorów. Światło to idealnie nadaje się do bliższych portretów, przekazywania życzliwości, bliskości itp.

Następną sprawą jest aby za wszelką cenę unikać tego, że w tle znajduje się wiele elementów, które będą tylko rozpraszać uwagę. Jeśli nie możesz zmienić miejsca, przynajmniej zmień kąt zdjęcia, aby zmienić irytujące tło. Idealnie byłoby, gdyby gładkie lub bardzo nieostre tło nie rozpraszało od Ciebie uwagi. Neutralne tła dla profesjonalnych profili lub kolorowe tła, które kontrastują z ubraniami dla bardziej swobodnych portretów, zawsze będą działać dobrze. Jeśli chcesz mieć ładny portret, który przekazuje harmonię użyj podobnych kolorów w tle i ubrań.

Wspominając o kolorze, różne kolory przekazują różne doznania. Baw się kolorem w swoim ubraniu lub w tle w zależności od tego, co chcesz, aby inni postrzegali, gdy zobaczą Twoje zdjęcie. Jeśli odpowiesz sobie na pytanie co chcesz przekazać Twoim zdjęciem, łatwo będzie to przekazać za pomocą kolorów. Znajdziesz znaczenia związane z każdym kolorem i jak je ze sobą połączyć zgodnie z tym, co chcesz przedstawić na zdjęciu.